Diana Șoșoacă, de neoprit în Parlament: „Hai, sictir!” – VIDEO

Senatoarea Diana Șoșoacă a făcut scandal în Parlamentul României, marți, 9 mai, cu prilejul ședinței comune a Camerei Deputaților și Senatului, în momentul în care în plen s-a intonat imnul Europei.

Aleasa a zbierat pe tot parcursul imnului Europei și s-a încurcat în versurile imnului României.

Diana Șoșoacă a răbufnit când s-a intonat imnul Europei

Șoșoacă, exclusă din partidul AUR, n-a ezitat să-și atace foștii colegi, e listele cărora a fost aleasă în Parlament.

„Nu ne interesează imnul Europei! Jos cu Europa!”, a strigat Șoșoacă spre colegii parlamentari, în timp ce filma un live postat ulterior pe contul său de Facebook, potrivit Digi24.

„N-avem nevoie de Europa, rușine să vă fie”, a mai spus senatoarea independentă. „Rușine să vă fie, trădătorilor! Europa nu este o țară. Cum să intonați imnul Europei, înaintea imnului României?. Trădătorilor care sunteți! Ăștia, trădătorii, care se ridică la comandă! Nemernicilor. Ați trădat România!”, a mai spus Șoșoacă.

citeste integral pe national

Loading

Comentarii Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

S-ar putea sa te intereseze:

This will close in 5 seconds

Verified by MonsterInsights