Fostul premier Ludovic Orban, liderul partidului Forţa Dreptei, a fost invitat, duminică, la România TV, pentru a comenta alegerea lui Nicolae Ciucă ca preşedinte al PNL.
Ludovic Orban a criticat în termeni duri alegerea lui Nicolae Ciucă la conducerea PNL, spunând că acum e „un partid care nu mai are democraţie internă”.
„Problema nu e că m-au dat jos pe mine, problema e că astăzi ceea ce poată numele de PNL nu mai are nicio legătură cu liberalismul.
Azi, PNL e UM PNL, unitate militară PNL. E un partid care nu mai are democraţie internă, nu mai are nicio legătură cu valorile liberale. E condus de la Cotroceni prin intermediul unor marionete.
Comentarii Facebook
CITEȘTE ȘI:
Călin Georgescu, prima reacție după ce vicepreședintele SUA a condamnat anularea alegerilor din Româ...
Ilie Bolojan, reacție la discursul extrem de dur al vicepreședintelui SUA la adresa României: Vreau ...
DNA l-a pus sub control judiciar pe cauțiune pe cel mai influent general al Armatei / La percheziții...
Prima întâlnire la nivel înalt între România și SUA, după venirea lui Donald Trump la putere